Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Jizvy

Jizvy, které pro člověka často představují závažný estetický i psychologický problém, vznikají většinou jako následek poranění, popálení nebo operačního zákroku. Příčinou jejich vzniku ale může být i chemické působení, viry, plísně nebo bakterie. U aknózní pleti se tvoří po zánětlivých projevech. Jizvy na končetinách a prstech způsobené různým poraněním mnohdy omezují i pohyblivost, protože vazivová tkáň nemá stejnou pružnost jako okolí rány a není možné ji stejným způsobem zatěžovat.

 

Leták DL ke stažení 

[814.31 kB] 

Regenerační schopnost kůže

Kůže je pro hojení ran vybavena vlastními mechanismy. Buňky vazivové tkáně, jemné cévy a vlákna vytvářejí nové vrstvy kůže, které vyplní ránu a tím uzavřou poškozené místo. Vytvoří se tak reparační buňky označované jako zrnitá tkáň. Nově vytvořená tkáň je však velmi tenká, málo prokrvená a elastická, chybí jí pigment, mazové a potní žlázy, vlasové folikuly. Jako vazivový produkt hojení vznikají jizvy.

Jizva je vazivový produkt hojení poškozené kůže do hlubokých vrstev. Vzhledem k tomu, že se organismus snaží zabránit vniknutí infekce do těla, překrytí rány novou vrstvou kůže je rychlé, ale kvalitativně neodpovídá původní tkáni. Proto se na povrchu pokožky objevují jizvy. Výsledné jizvy mohou mít různou podobu: normální jizva je v úrovni okolní kůže, atrofická jizva se propadlá pod úroveň okolní kůže (příčinou je nedostatečná náhrada tkáně), hypertrofická jizva je vypouklá nad úroveň kůže (po určité době se může oploštit), keloidní jizva bují za oblast rány (hojení tímto typem jizvy je většinou dáno geneticky). Barva jizvy nám udává, zda regenerace tkáně ještě probíhá, či zda byl tento proces již ukončen. Červená jizva signalizuje stále ještě probíhající hojení, bělavá barva znamená, že v kůži byla regenerace ukončena.

Typy jizev

Normální jizvy

Jsou jizvy v úrovni okolní kůže.

Hypertrofické jizvy

Vznikají většinou u mladých lidí s tmavší, více pigmentovanou pokožkou, hlavně po popáleninách. Barva je zarudlá, jizvy jsou vypouklé nad úroveň kůže, časem se však mohou zploštit.

Keloidní jizvy

Vytvářejí se především u mladších osob a u lidí s tmavší pigmentací pokožky. Jedná se o objemné jizvy bující za oblast rány. Tvoří je nepravidelné shluky tkáně.

Atrofické jizvy

Vznikají při přerušení procesu hojení, kdy se nestačí vytvořit dostatečné množství nové pojivové tkáně. Jizvy jsou malé kruhové prohlubně propadlé pod úroveň okolní tkáně.

JAK PEČOVAT O JIZVY?

Konečný stav jizvy můžeme dokonalou péčí značně ovlivnit. Je důležité dodat jednotlivým buňkám dostatek výživných látek, aby regenerace probíhala co nejkvalitněji. Velmi dobré jsou zkušenosti s krémem SYNCHRO, který byl původně určen na intenzivní regeneraci popálené kůže. Vyvažuje fyziologické funkce pokožky ve všech vrstvách, dodává dostatek výživných látek. Díky obsahu ušlechtilých olejů z měsíčku, sóji a sladkých mandlí poškozenou pokožku dobře zvláčňuje a zjemňuje. Je třeba jizvu promazávat malým množstvím krému několikrát denně. Aplikací krému Synchro dosáhneme maximální regenerace poškozené tkáně, která umožní, že po ukončení hojení bude jizva téměř neznatelná.

Tlakové masáže

Součástí péče o jizvy jsou tlakové masáže. Provádí se několikrát denně - zhruba na 20 vteřin se postižené místo stlačuje. Tlakem na jizvu se odstraní odkysličená krev a umožní se přísun krve okysličené a plné živin. Poškozené místo často svědí, což je odrazem imunitních procesů v jizvě a jejího zrání. Běžná jizva se zhojí do 18 měsíců, některé jizvy se hojí složitěji (okolí velkých kloubů).

Jizvám neprospívá nadměrné slunění, solárium, sauna, které mohou způsobit nadměrnou pigmentaci v okolí jizvy.


Aplikace krému Synchro:

Před chirurgickým zákrokem: 3-4 týdny aplikovat 2x denně na místo, kudy bude veden chirurgický řez. Dobrá výživa a regenerace kůže je zárukou rychlejšího hojení a kvalitnějšího překrytí novou tkání. Výsledná jizva bude nepatrná.

Po chirurgickém zákroku: aplikovat jakmile je kůže scelená, nekrvácí a nehnisá.

Na stávající jizvu: nanášet několikrát denně. Jemnými krouživými pohyby vtírat do vstřebání.

Přednosti krému SYNCHROSložení krému Synchro

 • Uvedení pokožky do optimálního stavu.
 • Urychlené hojení po zákroku a zlepšení průběhu regenerace.
 • Okamžitá úleva a odeznění podrážděné pokožky.
 • Zlepšeni výsledného stavu jizvy.
 • Zvýraznění efektu po zákroku.
 • Prodlouženi trvanlivosti zákroku.
 • Urychleni možnosti vrátit se do normálního života.
 • Dosažení zcela výjimečných výsledků.

Intenzivní regeneraci a zlepšení stavu jizev dosáhnete pravidelnou aplikací přípravku Synchro. Chcete-li proces hojení urychlit, podpořte regeneraci salonní péčí a intenzivním ošetřením v domácí péči. 

Intenzivní domácí péče: Čerstvé jizvy

Ráno

 • Jednu kapsli doplňku stravy Stimule z řady Natur Diet zapijte velkou sklenicí vody během snídaně. 
 • Pokožku očistěte přípravkem Derma. 
 • Aplikujte pár kapek séra Cells Life. 
 • Poté naneste Synchro v malém množství, případně směs krémů Immuno a Synchro ve stejném poměru; Aplikujte krém Cytobi a poté Melano 50 (SPF 50), pokud bude jizva vystavena slunci.

Večer

Stejný postup, ale bez krému Melano 50 (SPF 50).
Jednou až dvakrát za týden po čištění aplikujte Mito Spécial+.

Intenzivní domácí péče: Staré jizvy

Ráno

 • Dermu nahraďte výživným mlékem Glyco a tonikem Fibro. 
 • Dvakrát za týden proveďte peeling s Ger Peel a následně peeling s Lotion Aux Acides De Fleurs.
 • Aplikujte pár kapek séra Cells Life. 
 • Poté naneste Synchro v malém množství, případně směs přípravků Immuno a Synchro ve stejném poměru; Aplikujte krém Cytobi a poté Melano 50 (SPF 50), pokud bude jizva vystavena slunci. Případně Créme GG.

Večer

 • Stejný postup, ale bez krému Melano 50 (SPF 50). 
 • Jednou až dvakrát za týden po čištění aplikujte Mito Spécial+.

Vybrané kosmetické salony GERnétic nabízí specifické ošetření jizev salonní péčí.

Příklad hojení jizvy pomocí krému Synchro
 [489.82 kB]
Odpovědi na dotazy zákazníků týkající se jizev najdete v PORADNĚ
V bezplatné kosmetické poradně GERnétic můžete položit i Váš dotaz.

Specifické přípravky na efektivní řešení jizev