Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, mám problémy už 3 roky s kůží. Vše začalo v roce 2016, Měla jsem velmi suché až popraskané ruce někdy i do krve. V roce 2017 jsem si zašla na kožní.

Vytvořeno dne: 10. 04. 2019

Dotaz:

Dobrý den, mám problémy už 3 roky s kůží. Vše začalo v roce 2016, Měla jsem velmi suché až popraskané ruce někdy i do krve. V roce 2017 jsem si zašla na kožní. Kde mi paní doktorka sdělila že mám svrab, měla jsem u sebe i děti ale na nich žádný svrab nenašla, neměl ho ani přítel. I když jsem byla těhotná tak jsem používala sírovou mast na svrab v domnění, že se uzdravím, bohužel mi nepomohla a naopak jsem jela na kožní ambulanci, že i když jsem si aplikovala sírovou mast dle doporučení, tak mi nepomohla spíše se vše zhoršilo. Měla jsem to i na rukou a na hýždích. Na ambulanci mi doporučili používat různé mastičky ale ani to nezabralo výměna pracího prostředku k šetrnému mi také nepomohla. Do porodu jsem byla několikrát na kožním oddělení pro různé mastě. Ale nic mi nepomohlo. V roce 2017 jsem začala sebeléčbou. Pořídila jsem si kvalitní přírodní kosmetiku z německa která zklidnila pocit pálení a svědivosti. V roce 2018 jsem se léčila 3 týdny antibiotikami na podezření folikulitidy. Ani ti nezabralo. V dětství jsem měla kožní vyrážku z mononukleózy. Od dětství se léčím pouze na astma, do měsíce používám max. 3 x dýchatko. V poslední době jsem i přibrala, nejím nějak nezdravě, jsem vegetariánka. Mám častější bolesti hlavy někdy i závratě, vypadávání vlasů, a pocit svědění až pálení kůže vždy po sprše nebo při pocení. V poslední době i začínající mírné deprese kvůli mé kůži, že nemohu s dětmi do bazénu dříve jsem neměla vůbec nic. Teď píší různým detmatologům kteří mě odmítají vyšetřit kvůli jejich kapacitě lidí. Což mi nějak nepomůže se uzdravit a celkově už ztrácím naději jestli vůbec se kůže zlepší nebo nikoliv. Moc budu ráda za Vaši odpověď. 

Odpověď:


Podle Vašeho popisu bych předpokládala, že se jedná o určitý typ atopického ekzému, při něm může být i astma. Bylo by vhodné i vyšetření v alergologické ambulanci, ale samozřejmě i v kožní, i když budete čekat na vyšetření déle, ale některý doktor Vás jistě vezme. Zkuste si odsledovat, po čem se Vám onemocnění zhorší, zda se k tomu přidají i další potíže, které popisujete. Kvalitní dermatokosmetika je i GERnétic, z něj konkrétně na Vaše obtíže krém Synchro, vše řešte s odbornou kosmetičkou GERnétic, která vizuálně zhodnotí pokožku, zda je vhodné. Zkuste používat ke sprchování z lékárny olej na ekzém, který již pak nesmývejte (Hermal, Linola ....). Nyní bych vyzkoušela potírat mast Lipobase - je na předpis. (existuje i Lipobase repair - bez předpisu, ale já se přikláním ke klasické) Držím palce

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2256

Další dotazy v poradně: