Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Krásný dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jestli mi můžete prosím napsat a poradit mi: na těle se mi udělalo hned několik bradavic, výrůstků, kožních útvarů či jak to vše nazvat.

Dotaz:

Krásný dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jestli mi můžete prosím napsat a poradit mi: na těle se mi udělalo hned několik bradavic, výrůstků, kožních útvarů či jak to vše nazvat. Mám je hlavně na krku, v podpaží a pod podpažím, na břiše. Nejen, že je to nepěkné, i má gynekoložka mi už říkala, že by bylo dobré to dát odstranit než se mi to rozleze po celém těle. Myslela jsem, že s tím odstraněním ještě počkám, ale nyní mi jedna pod podpažím začíná červenat, to jak se mi o ni odírá podprsenka. Proto jak nemusím, si podprsenku zatím neberu, ale takto to samozřejmě nelze dělat stále. Proto jsem se už dívala po nějakých klinikách, jsem ochotna i dojet. Ale nevím tedy kterou zvolit a také jakým způsobem to vše odstranit. O tom bych se s Vámi právě ráda poradila. Já mimo jiné našla kliniku DERMA MEDICAL CLINIC, kde tyto výrůstky a další odstraňují pomocí kryochirurgického pera Cryopenu, ..předtím jsem četla jen o různých LASERECH. Tak se Vás prosím ptám: jakou metodu mám raději zvolit: to pero nebo laser, případně existuje ještě něco jiného a měla bych zvolit to? Děkuji. Jde mi hlavně o to, aby to bylo co nejméně bolestivé, nejlépe BEZBOLESTNÉ. Cena a jak daleko za tím pojedu jsou pro mě DRUHOTNÉ. Můžete mi tedy prosím napsat, poradit ..jaký způsob tedy a případně i kliniku a KDE - v jakém městě bych měla zvolit? A v jakém období se na odstranění tohoto všeho vypravit? O toto VŠE Vás PROSÍM a za vše Vám moc DĚKUJI. S přátelským pozdravem Dana, 36 let 

Odpověď:

Podle popisu se pravděpodobně jedná o stopkaté fibromy, objevují se v daných místech a v různém počtu. Kromě kryoterapie a laserovém ošetření je ještě možnost odstranění Elektrokautery, no nevím o žádné bezbolestné metodě. Existuje krém na místní znecitlivění, ale asi těžko by Vám lékař opíchnul znecitlivující injekcí každý útvar, možná ty větší. Samozřejmě, čím jsou ,,bradavičky" menší, tím je i jejich odstranění rychlejší a méně bolestivé. Třením o prádlo se může objevit infekce, pak je léčba zdlouhavější. Neodkládejte návštěvu odborné ambulance, skutečně klinik, které se tímto problémem zabývají, na internetu najdete dost, hledejte ty s dlouholetou praxí.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1910

Další dotazy v poradně: