Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

V drogerii jsem si zakoupila pár nových přípravků na obličej (peeling, krém, maska) a na celém obličeji se mi udělala vyrážka.

Vytvořeno dne: 29. 09. 2021

Dotaz:

Dobrý den, v drogerii jsem si zakoupila pár nových přípravků na obličej (peeling, krém, maska) a na celém obličeji se mi udělala vyrážka. Mám po ploše celého obličeje zarudlé skvrny, po probuzení se mi kompletně celý obličej loupe, vyrážka pálí, aniž bych se jí dotýkala, při doteku je bolest větší. Nevím si rady, jak pokožku ošetřit, popřípadě uklidnit. Zkoušela jsem domácí konopnou mast, která mi pomůže převážně na vše, ale také nepříjemně pálila. Obličej mám velice suchý, takže bych potřebovala poradit, jaký přípravek použít. Pracuji s lidmi a potřebuji vypadat reprezentativně. Nemáte nějaké tipy, jak se vyrážky rychle zbavit? Zatím ji mám cca týden. Přípravky, které to pravděpodobně způsobili, jsem přestala používat.

Odpověď:

Když se rozhodnete pro nákup nových kosmetických přípravků, je vhodné nakupovat produkty od jedné značky. Předpokládá se, že pleť potom nebude „zmatená“ z přísunu různých ingrediencí a rychleji si na nové přípravky zvykne. I tak je ale možné, že po změně kosmetické značky dojde k nějaké reakci, záleží na citlivosti pokožky. Nové přípravky zkoušejte postupně. Zpočátku na té části pokožky, kde by případná reakce nebyla tak viditelná. Doporučuje se např. oblast za uchem, předloktí nebo loketní jamka. Tam je kůže velice jemná a vnímavá. Ideální je konzultovat nákup kosmetických přípravků s odborně proškolenou kosmetičkou, která Vaši pleť zná nebo provede její diagnostiku. Pro zlepšení stavu podrážděné pokožky vyzkoušejte chladné obklady ze slabšího odvaru tmavého čaje, řepíku lékařského nebo Jarischova roztoku, ten koupíte v lékárně bez předpisu. Obklady si přikládejte několikrát za den, alespoň 3x. Měly by pálení a zčervenání zklidnit. Za 2-3 dnech po zklidnění můžete aplikovat 2x denně slabou vrstvu krému Synchro z dermokosmetiky GERnétic. Pokud se stav Vaší pleti do týdne nezlepší, navštivte dermatologickou ambulanci.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2455

Další dotazy v poradně: